Gondole mroźnicze

Gondole mroźnicze spełniają podobną podobną rolę jak zamrażarki sklepowe. Służą do przechowywania i prezentacji produktów mrożonych. Ze względu na rosnące koszty energii elektrycznej stosuje się systemy przesuwne na górze urządzeń tej grupy. Przy wyborze produktów należy zwrócić szczególną uwagę na zakres temperatur dla jakich przeznaczony jest produkt. Bardzo istotnym jest także właściwe ułożenie towaru.

W sytuacji, gdy urządzenie zawiera zróżnicowane produkty należy pamiętać o odseperowaniu produktów wydzielonych grup. Nie można umieszczać w gondolach towarów o odmiennej temperaturze przechowywania.

Czym się charakteryzują gondole mroźnicze

Gondole mroźnicze zasilane są własnymi agregatami lub korzystają z zasilania zewnętrznego. Część rozwiązań pozwala na budowanie z gondol mroźniczych tzw. wysp. Decydując się na zakup należy zapoznać się z charakterystyką techniczną urządzeń, ich systemu odszraniania i jego wpływu na pracę w sklepie. Gondole często mogą zostać wyposażone w specjalne dodatki ułatwiające ekspozycję i sprzedaż uzupełniających produktów w odniesieniu do zawartych w nich mrożonkach.